Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Tüfenkci: Kayısı Fiyatını Buluyor
14 Temmuz 2021 Siyaset 145

Tüfenkci: Kayısı Fiyatını Buluyor

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK üyesi Bülent Tüfenkci Malatya ekonomisine yılda 400 milyon dolarlık girdi sağlayan Kayısının fiyatını bulduğunu belirterek 'kayısı üreticimizin yüzü gülüyor' dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner’in Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kuruluna seçilmesi ve Yeni Malatya Gazetesindeki yönetim değişikliği dolayısıyla Yeni Malatya Gazetesine ziyarette bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, yerel basının durumu ve Malatya’nın sorunları konusunda görüş alışverişinde bulundu. MGC Başkanı Vahap Güner, kayısıda hasat sonunun yaklaştığını ve TMO’nun alım yapması için hazır olması gerektiğini belirterek, tasarruf tedbirlerinin basınla ilgili bölümünün yeniden ele alınmasını istedi. 


       Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner’in Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kuruluna seçilmesinden dolayı tebrik ettiğini ifade eden Milletvekili Bülent Tüfenkci, Yeni Malatya Gazetesini tek başına devir alan Bektaş Karaduman’ı da kutladığını belirterek “Cemiyet Başkanımızın bir üst göreve seçilmesi bizleri mutlu etmiştir. Ayrıca Yeni Malatya Gazetesindeki yönetim değişikliği sonucu yönetimi devir alan Bektaş Karaduman’a da başarılar diliyorum” diye konuştu. 

 


“Kayısı Fiyatını buluyor”


       Malatya Kayısısının bu yıl fiyatını bulduğunu ve üreticinin mutlu olduğunu ifade eden Tüfenkci “Kayısı, Türkiye’de tescilli üç üründen biridir. Kayısı da hasat zamanı devam ediyor. Malatya için tam da kayısı mevsimi. Yıllardır Malatya’da kayısı hep sorun olmuştur, fiyat düşüşleri yaşanmıştır. Malatya’ya kayısı lisanlı deponun yapılması ve Toprak Mahsulleri Ofisi’nin(TMO) alıma başlamasıyla fiyatlar dengelendi. Kayısı fiyatını bulmaya başlamıştır, çiftçinin yüzü gülmeye başlamıştır. Bu konuda hiçbir şikayet yoktur. TMO kayısı alımına her zaman için hazır olacaktır. Kayısı fiyatını bulduğu için bizde mutluyuz. Bundan sonra yapacağımız bir yandan kaliteyi arttırmak bir yandan da kayısını üretim sorunlarına odaklanarak üretimin kalitesini arttırmaya yönelik ve yurt dışında yeni pazarlar aranması lazım. Önümüzdeki dönem içerisinde kayısının sorunlarını giderme anlamında hep beraber gayret gösteririz” diye konuştu. 

Top