Malatya Gazeteciler Cemiyeti
MİMDER Yönetimi Başkan Gürkan'a sorunlarını anlattı
07 Mayıs 2021 Ekonomi 121

MİMDER Yönetimi Başkan Gürkan'a sorunlarını anlattı

Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği (MİMDER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongre sonrasında göreve seçilen MİMDER Başkanı Mehmet Bülbüloğlu ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, inşaat sektörüyle ilgili fikir alışverişinde bulundu.
Yapılan ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan MİMDER Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, “Battalgazi Belediye Başkanlığı dönemi ve şuan ki dönemde de Başkanımız Selahattin Gürkan’ın bizlere olan yaklaşımı çok samimi. Başkanımızın yaptığı hizmetler hakikaten Malatya için kayda değer hizmetler. Bu konuda başkanımıza hem şahsım hem de yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Müteahhitlik sektörü büyük ve güçlü bir sektör. Dolayısıyla problem ve sorunları daha fazla olan bir sektör. Müteahhitlerin temsilcisi olarak Malatya’da 2015 yılında kurulan MİMDER’dir. Derneğimiz Ankara’da İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonuna bağlı. Malatya’da yaklaşık 6 yıldır hizmet veriyoruz. Derneğimizin biraz daha açıkçası yerel yönetimlerle daha yakın olmasını arzu ediyoruz. Bu noktada sizlerden talebimiz aslında bunlar. Bizler sorunlarımızı sizlere sunup çözüm yolunu da getirdiğimiz zaman bizlere desteğiniz her zaman güçlü oldu. Bundan sonrada böyle olacağını düşünüyoruz” dedi.
Malatya’da yatırımlar boyutu itibariyle yüz yılın hizmetlerinin yapıldığına vurgu yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Biz şehri yönetirken, katılımcı belediyecilik ilkesi çerçevesi içerisinde ve birlikte yönetim çerçevesi içerisinde özellikle paydaşlar noktasında görüş ve önerileri almamız bizim için çok önemlidir. Bizim yol haritamızı ve yön pusulamızı belirlememizdeki en önemli etkende paydaşlarımız, STK’larımız, meslek kuruluşlarımız, kanaat önderlerimiz, yerel önderler veya bizim muhataplarımızdır. Bu anlamda MİMDER’in de görüş ve düşüncelerinin alınmasından bizler mutluluk duyarız. Bizler özellikle müteahhitlerimizin Malatya ölçeğinde boş kalmamaları adına gerek deprem konutlarıyla ilgili belediyemizin yoğun çalışmaları ve Çevre ve Şehircilikle birlikte Valiliğimizle koordineli çalışmaları, gerek kendi işlerimizdeki yoğun çalışmalarımız, gerekse genel idareden aktarılan bütçelerle Malatya’nın imar ve yapılaşmasına sunulan katkıların Malatyalı müteahhit firmalar tarafından yapılmış olması ve alınacak olması bizleri sevindirir” dedi. 

Top