Malatya Gazeteciler Cemiyeti
İrfan Buz: Çok Farklı Kazanabilirdik
04 Mayıs 2021 Spor 100

İrfan Buz: Çok Farklı Kazanabilirdik

Kayserispor karşısında hata yapmakla suçlanan Teknik Direktör İrfan Buz "ikinci yarıda çok farklı kazanırdık" dedi.

Yeni Malatyaspor yanlış kadro ve taktiksel ha yapmakla suçlanan Yeni Malatyaspor Teknik direktörü İrfan Buz maçın ardından"Bir puan bizi tatmin etmedi.İkinci yarıda oynanan oyun ilk yarıda oynansaydı çok farklı kazanırdık" dedi. 

İrfan Buz: "Burada kendi sahamızda Kayserispor müsabakasında yüzde yüz kazanmak istedik. 90 dakikaya baktığımız zaman iki tane çok farklı bir devre izledik. Özellikle hiç iyi oynamayan bir Yeni Malatyaspor vardı. Konsantrasyonumuz burada neden böyle düştü anlamadık. Aslında baskında da kendi sahamızda oynamak istedik. İlk devreyi öyle, net bir şekilde iyi oynayamadığımızı söyleyebiliriz. Fakat şunu bir eklemek istiyorum; akşam televizyonda da görülür ne olursa olsun yani Adem'in bir pozisyonu vardı, Karim Hafez'in bir pozisyonu vardı bir şey demiyorum bu gol veya faul veyahut yok, biz faul olarak gördük, belki yanlış gördük, olabilir. Fakat Adem'in pozisyonunda tendonuna oyuncumun tamamen sakatlanma şeyine girildi orada. Kart görse ne olur.

Kaldı ki maçı çevirme sadece beraberliğe değil, maçı çevrime fırsatlarımız vardı, direklerden dönen topumuz. Oyuncularımız burada karakter gösterdi. Kolay değil tabi her hafta baskı altındasınız. Sonuç almak zorundasınız, puan almak zorundasınız, puanlar almak zorundasınız. O yüzden burada karakter gösterdi arkadaşlarımız. O yüzden bizim için tabi ki kazanmak istiyorduk ama her puanında önemli olduğunu diyebiliriz bu durumda. Şöyle bir şey diyeyim; ikinci devrenin Kayserispor bilmiyorum, belki iki kere veya 3 kere orta sahayı geçmiştir. Bunu da net bir şekilde söyleyebiliriz. Burada o yakaladığımız fırsatları daha iyi değerlendirmiş olsaydık yine de farklı kazanmış olacaktık.Rizespor deplasmanına 3 puan için gideceğiz ve yolumuza devam edeceğiz. 3 tane müsabakamız var. O müsabakalardan gereken puanları alacağız Allah'ın izniyle."

Top