DUYURULAR
Malatya Gazeteciler Cemiyeti Resmi Sitesidir.
İnönü Üniversitesinde Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi
24 Kasım 2021 214

İnönü Üniversitesinde Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi

İnönü Üniversitesinde “Geleceğe Nefes Ol” Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi

Yeni yol – Üniversite Bulvarı mevkiinde düzenlenen etkinliğe İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat ve Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Genel Sekreter Mustafa Gezer, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Hasan Yılmaz ve Dr. Öğr. Üyesi Cemal Koyunoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Ömer Çelik ve Yaşar Kalkan, fakülte dekanları, idari birim yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

“Master Plan’a Bağlı Olarak Açtığımız Yeni Yolu Ağaçlandırıyoruz”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, fidan dikme etkinliklerinin 2017 yılında hazırlanan ve üniversitenin 40 yılını kapsayan Master Plan’a bağlı olarak açılan yeni yolun (Üniversite Bulvarı) ağaçlandırılması amacıyla gerçekleştirildiğini belirterek şunları söyledi: “Sizlere öncelikle içinde bulunduğumuz yol ve Master Planımız hakkında bilgi vermek istiyorum. Şu an içinde bulunduğumuz yol, üniversitemizin 2017 yılında yaptığı Master Planının ana yolu. Bu yol, 40 metre genişliğinde ve 4 buçuk kilometre uzunluğundadır. Geçen yıl yolun altyapısını tamamladık. Bunun için Büyükşehir Belediyemizden büyük bir destek aldık. Bu yolun her iki tarafına hem yürüyüş hem de bisiklet yolu yapıyoruz. Geçen yıl ise yolun bir kısmını ağaçlandırmıştık, bu sene de devam ediyoruz. Bugün ne kadar çok ağaç dikersek geleceğe o kadar nefes olacağız.”

“Biz Bu Ağaçları Sizler ve Sizden Sonraki Nesiller İçin Dikiyoruz”

İnönü Üniversitesinde ağaçlandırma çalışmalarının süreceğini belirten Rektör Kızılay, konuşmasında “Bugün öğrencilerimizle bir buçuk yıllık pandemi arasının ardından ağaç dikimi için yeniden buluştuk. Etkinliğe bugün başlıyoruz ama fidan dikimine iki ay boyunca devam edeceğiz. Bölgeyi tümüyle ağaçlandıracağız. Sevgili gençler, diktiğiniz bu çınarlar sizin geleceğiniz olacak. Biz bu ağaçları sizler ve sizden sonraki nesiller için dikiyoruz. Üniversitemize ve geleceğe nefes oluyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

Etkinlik, üniversite bünyesindeki birimlere tahsis edilen alanlara fidan dikilmesinin ardından son buldu.

Top