Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Haydar Karaduman MGC Kurucu Başkan

Başkan'dan Mesaj

BAŞKAN’DAN MESAJ

Efsane Başkanımız Haydar Karaduman vefat ettiğinde toplanan Cemiyet Yönetim Kurulu tarafından Başkanlık görevine layık görülünce, 40 yıldır yol arkadaşlığı yaptığınız bir dostunuzun görevini devir almanın hiç de kolay olmadığı gibi, sorumluluğumuz daha da artmıştır.

Rahmetli Başkanımızın söylediği gibi “Evet sorunlarımız var ama sorumluluklarımız her şeyden önce gelir” sözü bizlerin de ilkesi olacaktır. Öncelikli hedefimiz Malatya Basınının birlik ve beraberliğini sağlamak olacaktır. Tüm basın kuruluşlarımızla bir araya gelerek, sorumluluklarımızın bilincinde sorunlarımıza çözüm aramak daha şimdiden çalışmaya başladık.  Göreve geldiğimizden bu yana söylediğimiz gibi Malatya Gazeteciler Cemiyetinde, mesleğini yapmanın gayretinde olan her gazeteciye yer de görevde vardır. Bir araya gelerek güç birliği oluşturmak için bizler kadar basın kuruluşlarımızın da üzerlerine görev düşmektedir. İşte yeni hazırladığımız kuruluş aşamasında olan internet sitesinde de tüm basın kuruluşlarımızın linglerine de yer vermek suretiyle birleşmenin, dayanışmanın öncüsü olmayı düşündük. Eksikliklerimiz olabilir, bu konuda yapacağınız uyarılar bizleri mutlu edecektir.

İkinci hedefimiz; rahmetli başkanımızın hayali olan Mehmet Buyruk Caddesindeki tahsisli arsa üzerine Malatya Basın Merkezinin yapılması olacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın bu konuda verdiği sözü ve yaptığı çalışmaları takip ederek Malatya Basınının layık olduğu Merkeze kavuşması için tüm basın kuruluşlarımızla birlikte çalışmak istiyoruz.

İşsiz kalan meslektaşlarımızın sorunlarına derman olmak için, güç bela yayın hayatını sürdüren basın kuruluşlarımızın yanında durmak için, sorunları tespit ederek çözüme ulaşmak için çalışmaya kararlıyız. 2020 Yılında Malatya Basını birlik ve beraberlik içerisinde daha da önemli hayalleri gerçekleştirecektir diye de ümitliyiz, umutluyuz ve kararlıyız.

Malatya’da “İyiye, Güzele, Doğruya” ilkesiyle değerlerimize sahip çıkarak Basın İlkelerinin savunucusu olacağız.

Top