Malatya Gazeteciler Cemiyeti Resmi Sitesidir.
Artvin'de Malatya-Hopa Dostluğunu Pekiştirdik
22 Kasım 2021 Spor 276

Artvin'de Malatya-Hopa Dostluğunu Pekiştirdik

Artvin Hopa'da Malatya-Hopa dostluğu yeniden yaşandı. Malatyalı Gazeteciler Yeni Malatyaspor Takım kaptanı Adem Büyük'ün formasını memleketi Hopa'da Hopa Belediyesi ve Hopaspor Kulübüne teslim etti.

 
Artvin'in Hopa ilçesinde Malatya-Hopa dostluğu yaşandı. Hopa da  ‘Yerel Medya Odaklı Yeni Medya Eğitimi’ Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Basın Biriminde düzenlendi. Seminerin akşam yemöeğine Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TSYD Malatya Temsilcisi Vahap Güner, Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu üyesi M. Duran Özkan ile Malatya'dan giden gazetecilerde katıldı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Aydemir, Meclis Üyesi İsmet Başar, Meclis Üyesi Aydın Tatar, Hopa Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Akkaya,  Artvin, Rize, Trabzon, Iğdır, Malatya yerel medya temsilcileri bir araya geldi. Yerel basının faaliyetleri, çalışma şartları, eğitimler, oda faaliyetleri hakkında bilgi alışverişi yapıldı.
Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek yaptığı açıklamada; ‘Basının ne kadar güçlü ve önemli olduğuna gönülden inanıyoruz. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası yapılırken Basın Bölümüyle alakalı bütün güncel aktivite koşullarının oluşmasını sağladık. Türkiye’nin dört bir yanından gelen medyanın hangi grubu olursa olsun orada rahatlıkla çalışabilmesi için hazırladık.’ ifadelerini kullandı.
Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, Semineri düzenleyen Gökhan Biçiciye plaket takdim etti.
Ardından Türkiye Spor Yazarları Derneği Malatya Temsilclsi ve MGC  Başkanı Vahap Güner, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek’e kayısı hediye etti. Hopa Belediye Başkan Yardımcısı ve Hopaspor Kulübü Başkan Yardımcısı Osman Akkaya'ya Malatyaspor forması giyen Hopalı futbolcu Adem Büyük ’ün forması ve Malatya Kayısısı hediye eden Güner, Hopaspor'un Malatya da 4 yıl önce oynadığı 3. Lige terfi maçında başlayan dostluğun pekişerek devam ettiğini belirterek "Hopaspor, Fatsa Belediyespor ile Malatya'ya gelmişti. Binlerce Hopalı, Fatsalı Malatya'mıza renk kattılar. Bu dostluğu sağlayan Gazeteci İsmet Başer kardeşimizle o günden bu yana devam ediyor. Yeni Malatyaspor'un takım kaptanı Adem Büyük'de Hopalı. Kaptanımız Adem Büyük' ün imzalı formasını memleketine getirerek başkanımıza teslim ediyoruz. Bu dostluğu sağlayan İsmet Başer arkadaşımıza, ve tüm Hopa halkına teşekkür ediyoruz" dedi. 
Formayı Alan Hopa Blediye Başkan Yardımcısı ve Hopaspor Kulübü Başkan Yardımcısı Osman Akkaya, "Adem Galatasaray'ı bırakım Malatya'ya geldiğinde aradım niye Malatya diye sordum, Malatya'da kendimi evimde imi,ş gibi hissediyorum demişti. Bu sevgiyi şimdi daha iyi anlıyorum, Adem Büyük ile Hopalılar olarak gurur duyduk" diye konuştu. 
 
 

Top