Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Alaca: Tam Kapanma Ekonomik Paketle Açıklanmalıydı
01 Mayıs 2021 Siyaset 138

Alaca: Tam Kapanma Ekonomik Paketle Açıklanmalıydı

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı Av. Raşit Alaca, Tam Kapanmanın ekonomik paketle açıklanması gerektiğini belirterek “Ekonomik yönden sıkıntıda olan vatandaşlarımızın herhangi bir destek paketi olmadan evlerine kapatılmaları büyük sıkıntılar yaratacaktır” dedi.

 “BU 10 TEDBİRİ ALIN”

Başkan Alaca, Genel Başkanları Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından birçok kez ikaz edilmesine rağmen iktidarın yanlış politikalar izlediğini belirterek “uzun süredir kapalı olan kafe ve benzeri işletmelere yönelik olarak hükümete yönelttiği çağrıya bizlerde il başkanlığımız olarak destek veriyor ve alınması gereken tedbirleri açıklıyoruz” diye konuştu.Sıralanan öneriler şöyle:

“Kredi sicilleriyle ilgili yeni bir düzenleme getirilmelidir. Gelir kaybı desteği salgın sonuna kadar devam ettirilmelidir. Tüm kredi borçları yıl sonuna kadar faizsiz olarak ertelenmelidir. SGK primleri dondurulmalı ve vergi affı getirilmelidir. Kıraathane esnafına kira yardımı yapılmalıdır. Hibe ve kira desteği salgın süresince devam ettirilmelidir. TV abonelik ücretleri iade edilmelidir. Kıraathane esnafına Ramazan ayına özel özel bir ödenek ayrılmalıdır. Bir iki yıl geri ödemesiz "0" faizli kredi desteği verilmelidir. Birikmiş elektrik, doğalgaz, su faturaları hibe yoluyla karşılanmalı ya da yıl sonuna kadar ertelenmelidir.”

Top