Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Yeşilyurt’ta 25 Milyonluk Spor Yatırım
07 Eylül 2021 Spor 154

Yeşilyurt’ta 25 Milyonluk Spor Yatırım

Yeşilyurt Belediyesi, ilçe genelinde 25 milyon liralık spor yatırımını gerçekleştiriyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor TOTO Teşkilatıyla yapılan protokol kapsamında Yeşilyurt’a dev spor yatırımları kazandırılıyor.  Yeşilyurt Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda; 4 adet Basketbol ve Voleybol Sahası, 3 adet Tenis Kortu, 1 adet Bocce Sahası, 10 adet Semt Sahası (Açık ve Kapalı Futbol Sahaları) , 1 adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve 1 adet Güreş Sahasıyla birlikte gençlere yatırım kazandırılmış olacak.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, semt sahaları, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, yüzme havuzları ve bocce sahası başta olmak üzere salon sporlarının gelişmesine yönelik yaptıkları  hizmetlerle Yeşilyurt’u spor kenti yapma yolunda önemli mesafeler aldıklarını söyledi.

Spor Tesislerinin yanı sıra Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hayata geçen sosyal sorumluluk projeleriyle toplam maliyeti 25 Milyon TL. olan spor hizmetleriyle alt yapı ve tesisleşmeye büyük bir katkı sunduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un dört bir tarafını çok amaçlı yeni spor tesisleriyle donatarak, gençlerin en iyi şekilde yetişmelerine önemli katkılar sunduklarına dikkat çekti.

Tekvando, Kıck-Boks ve Masa Tenisi başta olmak üzere farklı branşlardaki salon sporlarına da önemli destekler sağladıklarını hatırlatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, gençlerin kişisel gelişimlerini destekleyecek yatırımları önemsediklerini ifade ederken,  alt yapı ve tesisleşmeye sağladıkları desteklerle birlikte geleceğin Milli Takım sporcularının yetişmesine de katkı sunacaklarını sözlerine ekledi.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından projelendirildikten sonra Yeşilyurt’un geleceğine emanet edilecek spor yatırımları;

Yeşiltepe Kapalı Halı Saha,

İnönü Mahallesinde 1 adet Futbol Sahası, 1 adet Bocce, 1 adet Basketbol ve Voleybol Sahası, 1 adet Tenis Kortu ve ikili Soyunma Odası,

Çilesiz Mahallesinde 1 adet Basketbol, 1 adet Voleybol Sahası, 2 adet Tenis Kortu ve İkili Soyunma Odası,

Çilesiz Mahallesinde 1 adet Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası,

Şeyhbayram Mahallesinde 1 adet Futbol Sahası,

Koyunoğlu Mahallesinde 1 adet Basketbol Sahası ve 1 Adet Voleybol Sahası,

Tohma Halı Saha,

Şahnahan-Suluköy Halı Saha

Topsöğüt Halı Saha

Salkonak Halı Saha,

Mollakasım Çim Saha,

Yakınca Yaşam ve Spor Merkezi,

Görgü Halı Saha,

Kaynarca Basketbol Sahası,

Yeşilyurt Güreş Sahası, Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Top