Malatya Gazeteciler Cemiyeti
YENİ MALATYASPOR'DA SAKATLIK ŞOKU ve 4 KORONA
16 Ekim 2020 Spor 1129

YENİ MALATYASPOR'DA SAKATLIK ŞOKU ve 4 KORONA

Yeni Malatyaspor da Konyaspor maçı öncesinde Lukoki ve Youssouf sakatlıkları nedeniyle kadroya alınmazken, 4 futbolcunun testi de pozitif çıktı.

Yeni Malatyaspor'da sakatlık şoku yaşanıyor. Milli maç arasında ülkelerinin mili takımlarına giden Jody Lukoki ve Youssouf Ndayishimiye Milli takımdan sakat döndüler ve hafta sonu oynanacak Konyaspor maçının kadrosuna alınmadılar. Bu arada 4 Futbolcunun da korona testleri pozitif çıkarak evlerinde karantinaya alındılar. 
Yeni Malatyaspor kulübünden yapılan açıklamada, "Futbolcularımız Jody Lukoki ve Youssouf Ndayishimiye ülkelerinin milli takımlarında yaşamış oldukları sakatlıktan dolayı Konyaspor maçı kadrosuna alınmamışlardır. Her iki oyuncumuzun da tedavilerine başlanmıştır." İfadeleri kullanıldı.
Yapılan diğer açıklamada ise "Futbolcu kadromuz, teknik heyetimiz ve kulüp çalışanlarımıza rutin olarak uyguladığımız COVID-19 testleri yapılmış, dört oyuncumuzda pozitif vakaya rastlanmıştır. Ev izolasyonuna alınan oyuncularımızın tedavisi sürmektedir" denildi. 
Yeni Malatyaspor kafilesi daha sonra özel uçakla Konya'ya hareket etti. 
 
 

Top