Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Sumudica: Adana’ya Mücadele için Geldik
17 Ekim 2021 Spor 163

Sumudica: Adana’ya Mücadele için Geldik

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica, 2-0 kazandıkları Adana Demirspor maçı sonrası, “Buraya mücadele etmek için geldik.Taraftarlarımıza söz vermiştim,eğer mücadele ederseniz bu mücadele size puan getirir. Bugün de Malatyaspor taraftarlarına bu 3 puan armağan ediyoruz” dedi.

Adana Demirspor karşısında iyi bir mücadele verdiklerini belirten Teknik Direktör Marius Sumudica, “Tüm oyuncularımı kutluyorum. Çok akıllı ve yetenekli bir kadromuz var. Sahada 3 puan için mücadele ettik, sonuç olarak bunu da hak ettik. Birinci ve ikinci yarı daha fazla skor yapma şansımız oldu ama fırsatları değerlendiremedik. Burada  Adana’nın da şanslı idi. Futbolcularıma saygı duyuyorun saha da çok iyi mücadele ettiler, çok mutluyum. Takıma geldiğimden beri yaptığımız 6 antrenman boyunca onlara gösterdiklerime saygı duydular. Çok akıllı, zeki oyuncularım var. 3-5-2’li sistemi oynayabilecek, onu anlayabilecek oyuncularım var. Bugün mutluyum. Yeni Malatyaspor taraftarı çok sıkıntılar çekti bugün burada buna son vermeye çalıştık. Benim için Türkiye en iyi liglerden biri. Taraftarlar çok fanatik. Size hoca olduğunuzu hissettiriyorlar. Süper Lig’i çok özlemişim. Sumudica geri döndü. Daha da iyi günlerimiz olacak” diye konuştu.

Montella: Kaybettiğimiz için üzgünüz

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, 2-0 mağlup oldukları Yeni Malatyaspor maçı sonrası, “kaybettiğimiz için çok üzgünüz” dedi.

Yeni Malatyaspor’a 2-0 mağlup olduktan sonra maç sonu açıklamalarda bulunan Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, “Aslında hepimiz üzgünüz. Soyunma odasında ne kadar üzüldüğümüzü bizler gördük. Maçın en kritik anlarında şans yanımızda değildi. Bazı anlarda şansın hiç bizim yanımızda olmadığını gördük. Bazı pozisyonlarda istediğimiz olmadı. Kaybettiğimiz için üzgünüz.

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica’yı daha önceden tanıyorum, oynatacağı oyun stilini biliyordum. Kendisini tanıyordum önceden. Romanya’da hiç umulmadık bir takımla şampiyon oldu. İstediğimiz pozisyonları bulduk ama değerlendiremedik. Maçta kapanacaklarını biliyorduk o nedenle kalite eklememiz gerekiyordu. O nedenle değişiklik yaptık. Maçta kaliteye ihtiyacımız vardı.Ancak karşılaşmada bunu yapamadık ve önümüzdeki haftalara bakacağız” diye konuştu.

Top