Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Sarıbaş: Deprem Acısını Yeniden Yaşamak İstemiyoruz
24 Ocak 2021 Siyaset 1131

Sarıbaş: Deprem Acısını Yeniden Yaşamak İstemiyoruz

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Elazığ merkezli yaşanan ve Malatya’yı da derinden sarsan 24 Ocak 2020 depreminin yıl dönümünde açıklamada bulundu. Sarıbaş, "Yeniden bir deprem acısı yaşamak istemiyoruz" dedi.

24 Ocak Elazığ Depremi’nin üzerinden 1 yıl geçti. İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, Malatya’yı da derinden etkileyen depremle ilgili konuştu. Sarıbaş şunları söyledi:

“BU ACIYI TEKRAR YAŞAMAK İSTEMİYORUZ”

“Elazığ’da meydana gelen deprem bölgemizi ağır yaraladı. Yapıların ne kadar bilinçsiz, temellerin ne kadar önemsiz bir şekilde atıldığı bir kez daha yüzümüze tokat gibi çarptı. Allah bir daha yaşatmasın ancak bu gerçeğe karşı önlem almazsak daha büyük acılar yaşayacağımız aşikar. 6.8’lik Elazığ depremi Malatya’yı hatta Suriye’yi Lübnan’ı bile vurdu.

Bu da depremin vahametini ortaya koyuyor zaten. Depremde hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Bu gerçek sadece yıldönümlerinde ya da deprem olduğu zaman akıllara gelmemeli. Deprem için acil çözüm bulunmalı, kentsel dönüşümler sağlam bir şekilde acilen tamamlanmalı. Göz göre göre bu acıyı bir kez daha yaşamak istemiyoruz”

Top