Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Malatya bir kez daha sallandı:4.7
27 Kasım 2020 Gündem 1301

Malatya bir kez daha sallandı:4.7

24 Ocak 2020'de Elazığ'ın Sivrice ilçesindeki depremde ağır hasar alan Malatya, bu kez Merkez Uluköy'de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremle fena sallandı.

Battalgazi ilçesine bağlı Uluköy mahallesinde saat 11.27'de meydana  gelen deprem Malatya şehir merkezinde paniğe neden oldu ve vatandaşlar evlerinden dışarıya fırladı. Kısa süren paniğin ardından depremin 4.7 büyüklüğünde olduğu ve şiddetli bir şekişlde Malatya da hissedildi. Telkevizyonlar canlı yayına geçerken  Malatya'nın bir kez daha depreme hazır olmadığını gösterdi.

24 Ocak'taki depremin yaralarını daha saramayan Malatya'da önceliğin depreme hazırlık olduğu bir kez daha ifade edildi. Ancak 10 aydan bu yana yıkılan konutların dahi yapılmadığı Malatya'da orta hasar alan binaların durumu ise daha da korkutuyor. 

Malatya Valisi Aydın Baruş yaptığı açıklamada "Battalgazi İlçesi Uluköy Mahallesi merkezli saat 11.27 ‘de meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremde Valiliğimize şu ana kadar herhangi bir olumsuz durum bildirilmemiştir. İl AFAD ve Jandarma ekiplerince sahada araştırmalara devam edilmektedir" dedi.

Top