Malatya Gazeteciler Cemiyeti
KORONADAN ÖLEN KİŞİ  SAATLERCE DEFNEDİLMEDİ
15 Eylül 2020 Gündem 860

KORONADAN ÖLEN KİŞİ SAATLERCE DEFNEDİLMEDİ

Malatya Akçadağ Büyükçimiş Mahallesi’nde saat 11.00 de vefat eden Bektaş Kaya isimli vatandaş 7 saat defnedilmeyi bekledikten sonra gönderilen nakil aracıyla güçlükle morga kaldırıldı.

Konuyla ilgili yaşanılanlara tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Pandemi dönemini çok iyi yönettiklerini söyleyenler maalesef bir cenazeyi defnetmekten acizler” dedi.

Ağbaba sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede; “Korona nedeniyle ölümler hızla artmaya devam ediyor. Ancak bugün Akçadağ’da yaşanan olay adeta  akıllara durgunluk veriyor.Covid hastası Bektaş Kaya 3 gün boyunca hastanede yatıyor. 10 da taburcu ediliyor. 10.30 ‘da Akçadağ Büyükçimiş’teki evine geliyor. 11.00 de ise hayatını kaybediyor. Bektaş Kaya’nın cenazesi saat 11.00 den beri evinin divanında defnedilmeyi bekliyor.(18.30 İtibariyle Bektaş Kaya hala defnedilmemiştir)Bütün yetkililere başvuruluyor, ama ekip olmadığı için Bektaş Kaya’nın cenazesi defnedilemiyor. Pandemi dönemini çok iyi yönettiklerini söyleyenler maalesef bir cenazeyi defnetmekten acizler. Türkiye’nin acı gerçeği budur. İnsanın utanç duyduğu bir durum. Aileler tamamı koronavirüse yakalanmış. Cenazeyi defnedecek kimse bulunamıyor.7 saattir cenaze evin divanında bekliyor. Bütün yetkilileri göreve davet ediyorum.”dedi.

Bektaş Kaya’nın akrabası, hastalarının 11.00 de vefat ettiğini. Akşam saatlerine kadar kimsenin gelmediğini bu durumdan şikayetçi olduklarını belirtti.

NAKİL ARACI GELDİ, PERSONEL GÖNDERİLMEDİ
Bu arada, ölen vatandaşın kız torunu, cenaze için saat 19.00’da araç gönderildiğini belirterek, “Dedem 11’de vefat etti. Şu anda saat akşam saat 19.00 Cenazeyi şu anda götürüyorlar. Sabahtan beri aramadık yer bırakmadık. CHP Akçadağ İlçe Başkanı Ali Aslan, milletvekili Veli Ağbaba sabahtan beri uğraştılar. Şimdi bir tane nakil aracı getirdiler, cenazeyi götürüyorlar. Ekipman, sağlık çalışanı gelmedi. Cenazeyi abim ve babam götürüyor” diye konuşan bir video paylaştı. 

Top