Malatya Gazeteciler Cemiyeti
EYY FATİH TERİM
19-02-2020 07:59 550

EYY FATİH TERİM

Teknik direktörlükte başarıların, şampiyonlukların, kupaların ve kariyerin belli bir konumdadır. Bunlara diyecek hiçbir sözüm yok. Geçen sezon, nasıl şampiyon olduğunuzu da, futbol kamuoyu yakınen biliyor.
Malatya, Galatasaray'a yenilmeyecek takım değil. Çünkü iki as futbolcumuz Malatya'da yaşamak istemedi. Bu da şehrimizin dezavantajıdır. Jahovic son yedi maçta adeta sahada gezindi, top oynamadı. Bütün niyeti Antalya'ya gitmekti. Gitmek isteyeni durduramazsın. Guilherme ise yıllık 1 100 000 euroya anlaşma yaptı. Zaten sözleşmeye 40 000 euro veren büyük takım olması halinde gidebileceği şerhini koydurmuştur. Biz o adamı geçen sezon getirdik, takıma katkısından dolayı müteşşekkiriz. Malatya'yı ve Türkiye'yi tanıdıktan sonra, onun da gitmek gibi bir arzusu vardı. Galatasaray karşısına üç as futbolcumuzdan yoksun çıktık. Yine de başa baş, dişe diş mücadele verdik.
Alper ULUSOY denen hakemle İstanbul'dan puan almamız zor görünüyordu. Fakat hakem penaltımızı verse (olabilir ya...) belki üç puanla dönecektik.
Fatih TERİM'e kızgınım çünkü aynı şeyler kendisine yapılsaydı, basını ve sosyal medyayı birbirine katardı. Hani hak, hukuk ve adaletten yanaydı. Dördüncü hakeme; bu penaltıdır, verilmesi gerekir, diyemedi. VAR hakemi de bizim eski futbolcumuz Levent NUMANOĞLU'nun Malatya doğumlu oğlu Kaan NUMANOĞLU'ydu. Maçın hakemini ikaz ettirip VAR'a göndermedi.
Balık baştan kokmuş. Ülkemizde hak, hukuk, adalet nerede var ki futbolda da olsun. Fatih TERİM kesinlikle dürüstlükten ve hakkaniyetten bahsetmesin. Yahudilerin bir atasözü vardır: "Hedefe ulaşmak için her yol mübahtır."
İki stadyuma ve bir caddeye ismi verilen Fatih TERİM'den biz Malatyalılar olarak sevgimizi esirgemezdik. Zira üç TSYD, üç Türkiye, sekiz süper lig, beş süper ve bir de Uefa kupası alma başarısını göstermiş ve Galatasaray müzesini doldurmuş bir futbol adamına, ağır konuşup hakaret etmek benim gibi bir futbol adamına yakışmaz. Fakat son maçımızda dürüst olup penaltımızı engellemeseydi başımızın tacı olurdu. Benim şahsen kimseye garezim olamaz. Benim şehrimin takımı Süper Lig'deyken başka bir takıma sempati duymam da mümkün değil. Ancak hırsızlıktan nefret ediyorum.

EN DERİN SAYGILARIMLA...

Top