Malatya Gazeteciler Cemiyeti
Erman Ilıcak Fen Lisesi muhteşem Kampus Projesiyle Eğitime Başladı
16 Ekim 2020 Eğitim 649

Erman Ilıcak Fen Lisesi muhteşem Kampus Projesiyle Eğitime Başladı

Malatyalı İş Adamı Erman Ilıcak'a ait Rönesans Holding bünyesinde sosyal projelere devam eden Rönesans Eğitim Vakfı tarafından yapılan Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi, muhteşem kampus özel projesiyle göz kamaştırırken, eğitime de başladı.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca Mahallesi'nin 1. Derece deprem bölgesi olması dikkate alınarak tasarlanan, 43.376 m 2 alan üzerine konumlandırılan Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi; iki blok ve 20 sınıftan oluşan ana eğitim binası ile 247 kişilik konferans salonu, en yüksek teknoloji ile donatılmış 6 adet laboratuar ve kıız erkek yurtları ve Kapalı spor aslonundan oluşuyor. Yatay mimari ile özel bir proje ile inşa edilen Erman Ilıcak Fen Lisesi mimari projesiyle bir Üniversite kampusunu andırıyor. Basın mensupları Okul binasını gezerek bilgi aldılar. 

"STANDARTLAR ÜST SEVİYEDE"

Okul'un detayları hakkında bilgiler veren Erman Ilıcak Fen Lisesi Müdürü Vahap Yıldız; "Malatya fen lisesi 1986’dan bu yana Türkiye vitrininde olan zamanın Milli Eğitim Bakanı hemşerimiz Metin Emiroğlu tarafından açılan ve Türkiye’ye mal olan bir okul yetiştirdiği öğrenciler, mezunları ve gelen öğrencilerle beraber bölgesinde sürekli olarak söz sahibi olan bir okulumuz. Her yıl üstüne bir şeyler katarak devam eden okulumuz öğrencilerimizin başarıları özellikle son 6 yılda 3 tane Türkiye birincisi çıkaran bir okuldur. Hem üniversite sınavlarındaki başarıları hem de proje yarışmalarındaki başarılarıyla adından sürekli bahsettiren bir okul olmuştur. Ve günümüze geldiğimizde yeni binasıyla yeni kampüs alanıyla belki Türkiye’de olamayan ve belki Türkiye’de özel olsun kamu olsun hiçbir ortamda olmayan standartlarda bir okula sahiptir. Yaklaşık 1 yıl içerisinde inşaatı tamamlanan okulumuz 42 dönümlük alan üzerindedir. Eğitim binamız 20 derslikli atölye, laboratuarları, spor salonu,  kız erkek pansiyon binası ve eğitim binası her biri müstakil olacak şekilde tasarlanmış ve gerçekten Türkiye standartlarının çok çok üstünde fiziksel donanıma ve kapasiteye sahip bir okulumuz. Hemşerimiz Erman Ilıcak’ın müdahil olduğu ve gerçekten her noktasında her detayında çok çok farklı dokunuşların olduğu okulumuz öğrencilerimiz için bölgemiz için ilimiz için ayrı bir motivasyon kaynağı olacaktır diye düşünüyoruz" dedi. 

 

Bakanlığımızın açıkladığı program doğrultusunda yüz yüze eğitim faaliyetlerini okulda yuruttüklerini,de kaydeden Yıldız "Okul sadece eğitim öğretim faaliyetlerinden öğretimin uygulandığı bir alan değildir. Aynı zamanda öğrenci için sosyal donatıların olduğu sosyal dokunuşların olduğu ve kendisini her bakımdan geliştirebileceği bir ortam olduğu zaman amacına ulaşır. Biz yeni kampüs alanımızda özellikle hem bölgemiz için hem ülkemiz için çok çok yeterli ve ülkemiz için katma değer oluşturacak bir nesil oluşturacağımızdan ve ortaya koyacağımızdan eminiz. Tüm ülke bundan kazanç sağlayacaktır. Burada yetişen nesil gelecekte çok çok iyi yerlere gelecektir. Öğrencilerimiz ve mezun ettiğimiz öğrencilerimiz hem yurt içi hem de yurt dışı deneyimleriyle ülkemizde söz sahibi konumlarda bulunmaktadır. Ben bu vesileyle özellikle kampüs alanımızın oluşturulmasında Türkiye’ye örnek olacak bu ortamın temininde destek esirgemeyen özellikle Sayın Erman Ilıcak’a değerli valimize, il milli eğitim müdürlüğümüze ve çok değerli Malatyalılara teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu. 

ÖZBİLEN: ÖRNEK PROJE

Rönesans Holding Malatya Bölge Müdürü Cemalettin Özbilen, Malatya Fen Lisesi Projesiyle bizzat Erman Ilıcak'ın yakından ilgilendiğini gerekli değişiklikleri yaparak Fen Lisesini kampüs alanı olarak inşa ettiklerini ve örnek bir projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

GÜNER: ERMAN ILICAK'A TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, işadamı Erman Ilıcak'ın memleketine yakışır kalitede, özel projesiyle bir liseden çok Üniversite kampusunu andıran bir okul binası yaparak, içinide en iyi şekilde donatarak Fen Lisesi öğrenicilerinin hizmetine sunmuştur. Kendisine teşekkür ediyoruz. Malatya Fen Lisesi bundan sonra eğitimdeki başarısının yanında Okul binasıyla da çok konuşulacak ve öncelikle tercih edilecek liseler arasına girecektir" diye belirtti. 

 

 

 

Top