Malatya Gazeteciler Cemiyeti
ALANYA - MALATYA
31-01-2020 11:44 541

ALANYA - MALATYA

İlk maçta 3-2 Yenilmiştik. O maçta ilk golü Mina'nın hatasından, ikinci golü Hadebe'nin ofsaytı bozmasından, üçüncü golü ise serbest atıştan yediğimiz şansız bir maçtı, 3-0 dan sonra iki gol attık ama üçüncü golü atmamıza zaman kafi gelmedi. Benim o maça dair üzüntüm ise bir hata yüzünden Mina'nın takımdan kesilmesiydi. Mina maç oynamayarak, formunu yitirdi ve kilo almaya başladı. Geçen sezon en verimli bu sporcumuzdan laiki ile yararlanamadık.
Alanya bu sezona iyi başladı iyi de götürdü ama kadrosu bizden daha çok üstün değil. Şayet biz iyi dizilmiş bir 11 ile başlarsak, yeneceğimizden eminim. Fakat bu maçta Robin Yalçın ve Acquah kart cezaları nedeniyle oynayamayacaklar. Yeni transferlerin hazır olduklarını duydum, fakat hocanın takdiri geçerlidir. Zaten orta saha ve santrfor mevkilerinde oynarlar. Bizimde ihtiyacımız var. Dia hariç transferlerde çok önemli hatamız olmadı. Bu sporcuları araştırdım. Bizden daha iyi takımlarda oynamışlar. Dilerim başarılı olurlar.
Takım moralleri düzelsin diye Salı gününden Antalya'ya gidip maça orda hazırlandı. Çok isabetli bir karar alınmış. Tebrik ederim. Bu elim acımızdan sonra bir Alanya galibiyeti çok iyi gelecektir.
Maçın hakemi Mete Kalkavan başarılı bir üst klasman hakemidir. Bu hakemle zorluk derecesi çok olan maçlar kazandık. Açıkçası hakemden herhangi bir korkum yok.
Yeni Hocamız Kemal Özdeş, Manisa kökenlidir. Üniversite mezunu UEFA diplomalı, Süper Ligde birçok takım çalıştırmış şahsiyetli bir kişiliktir. Takımımıza hayırlı olur İNŞALLAH. Her hoca geldiğinde destek olmaya çalışıyorum. Ama hatalar olunca, bir köşe yazarı olarak yanlışları yazma hakkımı kullanıyorum. Erol Bulut başarısız değildi, onun Malatya'yı sevmediğini biliyordum. Hep istifa ediyordu. Para zoru ile tutuyorduk. 3. istifadan sonra Başkan da dayanamadı artık, işin rast gelsin dedi. Zorlama ile olmaz. Her işin başı sevgidir. Sergen Hocayı yeni geldiğinde savunuyordum. Çünkü zeki ve ülkenin en iyi sporcularındandı, iyi futbolcu iyi hoca olur diye bir kural yok. Son 8 Lig ve Kupa maçında hep hatalı kadro ile çıktı. Ondan Hoca olmaz.
Biz önümüze bakacağız. Son 5 yıldır başarılı bir Başkan ve Sportif Direktörümüz var. Ben şahsen geleceği iyi görüyorum, hele şu Futbol Köyü projesi de hayata geçerse inanın her şey daha güzel olacak.
Alanya'dan güzel haberler temennisiyle...

Top