Malatya Gazeteciler Cemiyeti
AKP’li Başkandan itiraf: 20 Yıldır Hekimhan İhmal Edildi
28 Şubat 2021 Gündem 1411

AKP’li Başkandan itiraf: 20 Yıldır Hekimhan İhmal Edildi

AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Hacı Özhan 20 yıldır Hekimhan ilçesinin ihmal edildiğini belirterek “20 yıldır ihmal edilen Hekimhan ilçemizi Büyükşehir Belediye Başkanımız ihya etmiştir” dedi.

Hekimhan İlçesi’ne yapılan hizmetler nedeniyle bir süre önce gelen CHP’li heyetin teşekkür ziyaretinde bulunduğu Malatya Büyükşehir Belediyesini bu kez Hekimhan AK Parti İlçe Başkanı Hacı Özhan ve İlçe Teşkilat yönetimiyle bazı muhtarlar ziyaret ederek teşekkür ederken, Başkan Hacı Özhan’ın açıklamaları itiraf gibiydi.

ÖZHAN: HEKİMHAN 20 YILDIR DOĞRU DÜRÜST HİZMET ALAMADI

Özellikle asfaltlama konusunda yapılan çalışmaların 20 yıldır ihmal edilen Hekimhan’ı ihya ettiğini söyleyen AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Hacı Özhan, “Hekimhan Teşkilatı olarak Selahattin Başkanımızı yerinde ziyaret ettik. Başkanımız seçildiğinden beridir Hekimhan’ımıza 300 km. asfalt ve 150 km stabilize yol çalışmaları yaptı. Yine MASKİ eliyle su ve kanalizasyon hizmetleri gerçekleşti. Hekimhan Malatya’nın 6 da 1 büyüklüğündedir. 20 yıldır Hekimhan doğru düzgün hizmet almıyordu. Başkanımızın hizmetleri ilçemizi ihya etti. Yerlerimiz engebeli hizmeti yapmak zor. Ama Selahattin Başkanımız sayesinde 2 yıl içerisinde Malatya’mızda ve bütün ilçelerimizde asfaltsız, susuz ve kanalizasyonsuz mahallemiz kalmayacak. Yer yer eksikliklerimiz olmasına rağmen bizler Selahattin Başkanımızın hizmetlerinden gayet memnunuz. Bu yıl içerisinde hava şartları düzelirse Hekimhan’a diğer asfaltlanması gereken yerleri de yapacağınıza eminiz. Birçok kez ilçemize gelip bizleri ziyaret ettiniz biz bunlardan dolayı sizlere memnuniyet duyuyoruz. Devletimiz güçlü, Belediyemiz güçlü bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kurşunlu ve Dursunlu’da yapılan hizmetlerden dolayı çok memnun oldular. Geriye kalan kısmını da yapılırsa köylerimiz ihya olacaklar. Hekimhan Saz köyüne 20 yıldır asfaltın olmaması ve Selahattin Başkanımızın sayesinde oraya asfaltın gelmesi önemli bir hizmettir” diye konuştu.

GÜRKAN: HEKİMHAN İÇİN YAPAMAYACAĞIMIZ HİÇ BİR İŞ YOKTUR”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini belirterek, “Hekimhan bizim kadim ilçelerimizden bir tanesidir. Yeraltı zenginlikleri açısından Türkiye’nin en büyük demir yataklarının olduğu bir ilçedir. Burada hakikaten paletleme ile ilgili, demirin işletilmesiyle ilgili daha verimli bir hale gelmesi ile ilgili önümüzdeki süreçte 1.5 milyar TL’nin üzerinde bir yatırım planlandı. Yatırım planlamaların bir kısmı ile ilgili icraat safhasına geçildi. Hekimhan’ımızın yaklaşık 320 km. sıcak asfaltını yaptık. Statik kaplama şeklinde. 5 ya da 6 merkezimiz kaldı. onları da inşallah bu yıl içerisinde bitireceğiz. Biz göreve geldiğimizde ilk 2 yıl içerisinde hiçbir yerleşim yerimizde asfaltsız, kanalizasyonsuz ve susuz yerimiz kalmayacak dedik. Dediğimizi de gerçekleştiriyoruz. Demek ki doğru bir şekilde çalışılırsa memleketimizde güzel hizmetler üretiliyor. Dolayısıyla bizler doğru çalışarak güzel hizmetler yapacağız. Bu hizmetlerin buraya gelmesi noktasında emeği geçen gerek Sn. Cumhurbaşkanımız olsun, vekillerimiz olsun, gerek hükümetimizdeki bakanlarımız olsun teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın geçen günkü gurup toplantısında Malatya’daki belediye hizmetlerini örnek göstermesi bizlerini onurlandırmıştır. Tesadüfü bir örnek değildir. Malatya’da gerek belediye hizmetleri noktasında gerek hükümetimizin yapmış olduğu hizmetler doğrultusunda bir de Malatya insanının birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde olması hakikaten örnek bir tablo sergiliyor. Malatya’da sosyal entegrasyon dediğimiz barışın, insanların birbirine saygılı olduğu bir ortamın olması Malatya’nın Türkiye’ye rol model olacak örnekleri bünyesinde barındırması bizi de gururlandırıyor. Bu hizmetlerde durmak yok yola devam diyoruz. Tabi bu hizmetlerimizin anlatılmasında teşkilatlarımızın, belediye meclisimizin ve muhtarlarımızın önemli rolleri olacaktır. Biz hizmeti yapıyoruz. Vatandaşlarımızın rahat etmesi noktasında onlara çağdaş ve modern anlamda ki bir şehircilik ve hizmetinin sunulması noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Top