Malatya Gazeteciler Cemiyeti
AK Parti Kadın Kolları Başkanlığına Pelitoğlu Seçildi
20 Şubat 2021 Siyaset 886

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığına Pelitoğlu Seçildi

AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanlığına Özlem Pelitoğlu yeniden seçilirken, Yönetim Kuruluda yeni,den belirlendi.

Kapalı Spor Salonunda yapılan kongreye Malatya Milletvekilleri, Büyükşehir Beleidye Başkanı Selahattin Gürkan ve İlçe Belediye Başkanları ile kalabalık bir topluluk katıldı. Kongreye  canlı bağlantı ile katılan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Taayyip Erdoğan "Toplumun yarısını oluşturan kadınları görmezden gelen hiçbir hareketin başarı şansı olmadığına inandığımız için hep kadınlarımızla birlikte yol yürüdük. Her mücadeleye birlikte girdik, her saldırının üstesinden birlikte geldik, her zaferi birlikte kazandık, her eseri birlikte inşa ettik. Türkiye’nin tüm kazanımlarında sizlerin de emeği, katkısı, alın teri, imzası vardır" dedi. 

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu yaptığı selamlama konuşmasında  “Konuşmama geçen hafta içerisinde Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde hain terör örgütü PKK tarafından katledilen vatan evlatlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı diyerek başlamak istiyorum. AK Partimizin kurulduğu günden bu yana şanla, şerefle ve sarsılmaz bir imanla ülkemize her alanda hizmet veren, alın teri döken, her koşulda tereddüt etmeden gayret gösteren başta Sayın Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan olmak üzere AK Partimizin bütün neferlerine ve hassaten Malatya İl Teşkilatımızda emeği geçen her bir dava arkadaşımıza sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Böyle bir ailenin ferdi olmaktan gurur duyduğumu da ifade etmek isterim. Değerli dava arkadaşlarım, bizler AK Parti Malatya teşkilatı olarak Sayın Genel Başkanımızın göstermiş olduğu 2023 vizyonu doğrultusunda çalışmalarımızı canla, başla sürdürüyoruz. Kadın olmanın vermiş olduğu bilinçle, bir yandan annelik vazifemizi yerine getirirken, bir yanda toplumun temel taşı olan aile mefhumunu ayakta tutup yüceltmek için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm bunların yanında ise siyasetin öznesi olarak ülkemizin aydınlık yarınlarına ışık tutuyoruz. Bu hak davamızı halka hizmet noktasında durmadan usanmadan ve ekip ruhuyla daha ileriye götüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinin Malatya ve Ülkemize hayırlı olması dileğinde bulunan Büyükşehir Beleidye Başkanı Selahattin Gürkan yaptığı konuşmada, “Bugün yapılan kongre Han’ların Han’larının kongresidir. Kara Kuvvetlerinin Komutanı ve kurucusu Oğuz Kağan’a; Bizim Han’ımız sensin derler. Oğuz Kağan’da derki: Benim Hanımım da bu Yelin Kızı. Bu vesileyle Han’ların Han’larının kongresinin Malatya’mıza hayırlı olmasını diliyorum. Biz Malatya’yı tarif ederken; İnsanlık medeniyetinin başladığı, Anadolu’yu Anayurt yapan Destan Şehri olarak tarif ediyoruz. Bu şehirde yaşamak bir vebaldir aynı zamanda bir vecahattir. Görevimizi idrakinde yerine getirirsek o zaman şerefe nail oluruz. Ama görevimizi layıkıyla yerine getirmezsek bu vebalin içerisinde ezilir yok oluruz. Bu şehrin geçmişinde atalarımız medeniyet destanları yazdı. Bu şehrin geçmişinde Danişmend Gaziler, Battalgaziler, Hasan Gaziler, üçler, beşler, yediler kahramanlık destanları yazdılar. Yine bu şehrin geçmişinde Mevlanalar, Sadreddin Koneviler, İbni Arabiler, Abdulvahap Gaziler ve Niyazi Mısriler ilim irfan destanları yazdılar. Bizde AK Parti neferleri olarak hizmet destanları yazmaya hep birlikte devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Tek liste ile gidilen seçimlerde AK Parti Kadın Kolları yönetimi şu isimlerden oluştu:

Özlem Pelitoğlu, Alev Ersan, Aslı Gizem Gündüz, Asuman Polat, Aşhan Ekici, Ayşe Turhan, Ayşegül P.Canyurt, Azize Yücetaş, Berna Tepe, Büşra Başar, Çiğdem Karaaslan, Derya Özdem, Dilek Keleş, Ebru Sena Durak, Emine Başgel, Fadime Orhan, Fadime Tomo Adıyaman, 
Gülhan Kırıcı Bayındır, Gülşen Kaplan, İlknur Polat, Naile Altuntaş, Nazan Karakurt, Nezahat Okuşluk, Nebahat Atabay, Nilgün Doğan, Nilgün Yüzer, Nilüfer Doğan, Nurten Türkoğlu, Perihan Baloğlu, Rahime Seyhan, Raziye Ulak, Rüya Koca, Selma Çavdar, Seval Gültekin, Sevgi Çolak, Sevil Şimşek, Selma Ezen, Sema Bulut, Sibel Tosun, Sonay Ildıröz, Songül Aksüt, Sündüz Koç, Şahide Baran, Şenay Gültekin, Şemsul Şule Dalgakıran,
Uğur Dilan Özpolat, Zehra Ertuğrul, Zeynep Sürücü, Zübeyde Bulut, Zübeyde Balık. 

Top