Malatya Gazeteciler Cemiyeti
78 Belediye Başkanı Malatya'da Ödül Aldı
13 Eylül 2021 Gündem 146

78 Belediye Başkanı Malatya'da Ödül Aldı

Elif Tilbaç “Kent & Başkan Ödülleri” 42 ilden Malatya’ya gelen 78 Belediye Başkanına törenle verildi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Arapgir Belediye Başkanı Halük Cömertoğlu ödül alan Başkanlar arasında yer alırken, Başkanlar Malatya'ya hediyelerle geldiler. Başkanlar Malatya'yı gezerek yatırımlar hakkında bilgi aldılar..

Kent & Başkan dergisinin Türkiye’de 1390 Belediye’yi kapsayan, belediyelerin projeleriyle aday olduğu oylama sonucu ödül almaya hak kazanan Belediye Başkanları Malatya’da bir araya geldiler. 42 ilden 78 Belediye Başkanının katılımı ile gerçekleştirilen ödül töreninde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da Büyükşehir Belediyesinin Proje Yürütücüsü olduğu Kuru Kayısı Lisanslı Depo ve Borsası Projesiyle ödül aldı.  Arapgir Belediye Başkanı Halük Cömertoğlu’da ödül alan Belediye Başkanları arasında yer aldı.

GÜRKAN: BAŞKANLARIMIZ GAYRETLİDİR

Ödül töreni sırasında bir konuşma gerçekleştiren ve Malatya tarihi hakkında bilgiler aktaran Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, özellikle Arsantepe’nin UNESCO Dünya Kültür Varlıkları Listesine girmesinin hem Malatya hem de Türkiye açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Başkan Gürkan konuşmasının devamında, “Ödül programını düzenleyen arkadaşlarımız belediyelerin hizmet ve projelerini kendi kriterlerine göre değerlendirmişler ve başarılı olan Belediye Başkanlarını programa davet etmişler. Ben inanıyorum ki Türkiye’deki bütün Belediye Başkanları çalışkandır, gayretlidir. Bulundukları yörenin, ilçenin, beldenin ve ilin kalkınması, gelişmesi ve ayağa kaldırılması noktasında büyük gayret göstermekteler. İdareciliğin başarısı dürüstlükle esas olmaktır. Yöneticileri işgalci ve fetihçi yönetici diye tarif ederiz. İşgalci yöneticiler imha ederler, Fetihçi yöneticiler ihya ederler. Allah bizlere fetihçi yönetici olmayı nasip etsin” dedi.

YAYMAN: MALATYA BAŞKANI NASIL ÇALIŞIYOR GELİP GÖRSÜNLER

Yapılan konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Başkan Gürkan ödülünü AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı Hüseyin Yayman’dan aldı.

Ödül taktimi sırasında Malatya’da çok güzel hizmetler yapıldığını belirten Hüseyin Yayman, “Türkiye’de şehircilik görmek isteyen, bir Büyükşehir Belediye Başkanının nasıl çalıştığını görmek isteyen Malatya’ya gelmeli. Bunu bir siyasetçi olarak değil bir vatandaş olarak söylüyorum. Hizmetlerinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi. 

DEVREK’TEN BASTON, OLTU’DAN TESBİH,

YÜREĞİR’DEN PANO GELDİ

Ödül almaya gelen Belediye Başkanları da ilçelerinin hediyeleriyle geldiler. Devrek Belediye Başkanı Baston hediyesi ile gelirken, Oltu Belediye Başkanı da üzerinde isimleri yazılı kişilere teşbih hediye etti. Yüregir Belediye Başkanı  Fatih Mehmet Kocaispir ödülünü almak üzere gönderdiği Başkan Yardımcısı Mehmet Gıldır, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanına bir tablo hediye etti. Başkanların hediyelerine ise Başkan Gürkan Malatya Kayısısı hediye etti. Doğubeyazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar’da “Kadın Eli Projesi” ödülünü almak için Malatya’ya gelen Başkanlar arasında yer aldı.

BAŞKANLARA MALATYA GEZDİRİLDİ

Ödül almak üzere Malatya’ya gelen 78 Belediye Başkanı, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin tarihi ve turistik yerleri ile yaptığı yatırımlar gezdirildi. Malatya’dan memnun ayrılan Belediye Başkanları, Malatya’ya hayran kaldıklarını konuşmalarında ifade ettiler.

78 Belediye Başkanı törenle ödüllerini alırken, birlikte toplu halde resim çektirdiler

Oltu Belediye Başkanı konuklara tesbih hediye etti

Doğubeyazıt Belediye Başkanı Yıldız Acar'da ödül alan Başkanlar arasında yer aldı

Adana-Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatif Kocaispir, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'na tablo hediye etti

Gürkan'dan sonra Arapgir Belediye Başkanı Halük Cömertoğlu'da ödül alanlar arasında yer aldı

 

Top